Strona o fotograf Ostrów Wlkp « Fotograf – serwis o fotografii ...
samoloty pasażerskie w środku zdjęcia
Samolot do przewożenia koni końkord
Samoloty myśliwskie iiwojna światowa
samoloty z okresu zimnej wojny
samolot PZL 37 Łoś
Samoloty z EPP RC system
samoloty zdalnie sterowane spalinowe
samoloty z papieru gry flash
samoloty zdalnie sterowane na sprzedaż
Samoloty drugiej wojny światowej
s60v3 download E51
14. Korekta paragonu - błąd rachunkowy.
motele w bydgoszczy
codigos html

Strona o fotograf Ostrów Wlkp « Fotograf – serwis o fotografii ...

Temat: Tańsze loty po Polsce
Nowy przewoźnik na wrocławskim lotnisku


Maciej Miskiewicz 09-03-2006 , ostatnia aktualizacja 08-03-2006 21:08
GAZETA WYBORCZA

W połowie kwietnia na wrocławskim lotnisku pojawi się nowy przewoźnik. Zaoferuje loty do portów regionalnych w Polsce i krajów sąsiednich


Nowe linie to spółka-córka istniejącego od 2003 r. polskiego Sky Express. Do tej pory firma z bazą na Okęciu zajmowała się jedynie przewozami towarowymi. Samolotami Turbolet latała ze Sztokholmu do Rygi, z Warszawy do Kijowa czy z Gdańska do Malmoe.

Teraz Sky Express wejdzie na rynek przewozów pasażerskich. Z naszych informacji wynika, że nowe linie będą działać pod szyldem Blue Express. Od połowy kwietnia 34-osobowe samoloty SAAB 340 mają kursować między polskimi portami regionalnymi: Wrocławiem, Gdańskiem, Krakowem i Łodzią. Latać będą też do krajów sąsiadujących z Polską. W grę wchodzą m.in. loty na Ukrainę (Kijów, Lwów), do Niemiec (Berlin) i Czech (Praga). Prawdopodobnie będą też obsługiwać połączenie lotnicze z Kopenhagą.

Firma i władze wrocławskiego portu nie zdradzają jeszcze, dokąd będziemy mogli polecieć z Wrocławia. - W sobotę ogłosimy to na konferencji prasowej - ucina Leszek Karwowski, wiceprezes Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika.

Blue Express nie będzie tanim przewoźnikiem. - Zaoferujemy coś dla osób, które nie akceptują standardu tanich linii, a jednocześnie nie chcą przepłacać u markowych przewoźników - zapowiada Sebastian Stępak, specjalista ds. PR z agencji Tomorrow, która obsługuje Sky Express. Bilety mają kosztować średnio ok. 100 euro.
Źródło: lotnictwo.fora.pl/a/a,1113.htmlTemat: Dla mnie ?
Witam miłe państwo po 3 miesiącach przerwy. Moim zdaniem kamper dla przeciętnej rodziny w Polsce nie ma racji bytu. Raz, ze kosztuje trochę, 2 ile go będziesz używał, 3 gdzie go będziesz trzymał??????????????????????????????. Ja osobiście mam przyczepę LMC 535 F na campingu Rafael w Łebie i oprócz tego byłem na 14 dni w początku lipca w Bułgarii, w zimę na Kanarach 14 dni z Berlina, teraz jadę do Turcji na 1-2 tygodnie i to jest życie. Jak jesteś młody to takich tras nie pokonasz bez samolotu bo urlop za krótki. Poza tym wyloty z Niemiec ( z Berlina są o 30-40 % tańsze niż z Polski. Pozdrawiam i zyczę jak to zawsze u was bywa sykliwego języka na mnie. Pozdrawiam.
Źródło: forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1797


Temat: TIME WARP 2009 [DE]
Koleś ładnie to ogarnął:


Podstawowe info dla tajmłorpowiczów:

1) autokar – wyjazd z Elektrownia.pl – wyjazd optymalny:
• oferta wyłącznie jako pakiety (bilet wstępu + przejazd)
• cena wynosi odpowiednio 46euro + 235zł w I terminie (do 22.stycznia), potem cena przejazdu stopniowo wzrasta
• czas: 11-16h w zależności od miejsca wsiadania (Wrocław, Poznań, Warszawa)

2) auto – opcja dla posiadaczy 4 kółek i kolegę drivera abstynenta:
• diesel 6-8/100km/1500-2500km/4-5osób
• 100-200zł na głowę
• czas: 8-14godzin

3) samolot – dla ceniących czas i wygodę oraz widok z lotu ptaka:
• wylot z: Katowice, Gdańsk - Frankfurt
• cena: 120-240zł + transfer z lotniska (około 20euro) + hotel 25-30euro/doba
• czas: 2h lot + 1h odprawa + dojazd do/z lotniska

4) kolej kraj – dla fanów polskich targaczy:
• czas: Warszawa Centralna 17:55 / Poznań Główny 21:01 / Rzepin 22:42 Mannheim Hbf 07:50
• cena: z Poznania: 136zł / z Wawy: 146zł / z Rzepina: 119zł ale jeśli jedzie grupa 10 typa to są zniżki odpowiednio: Poznań - 87,60zł / Wawa - 94,20zł / Rzepin - 81,60zł, nie ma ulgi studenckiej, a zniżki inwalidzkie, dla emerytów i rencistów większości z Was nie obowiązują. Powrót wygląda cenowo tak samo.
• powrót: Mannheim Hbf 21:16 / Rzepin 06:02 / Poznań Główny 07:33 / Warszawa Centralna 10:35

5) kolej DB intercity – przyspieszona opcja:
• dojazd do Słubic autem
• ze Słubic osobowym RB lub RE do Berlina Hbf 12:54 - 14:09
• przejazd pociągiem ICE Berlin – Mannheim 14:32 - 19:28
• cena: Brandenburg ticket 27euro/5osób + ICE promocyjna pula do wyczerpania 29euro/osobę, niestety powroty za 29 euro są już wykupione i pozostała puula biletów za 49jurków

6) kolej DB na wochenende – wyjazd extremalny dla oszczędnych:
• niezbędny dojazd autem do granicy w Słubicach (orientacyjny koszt np. z Poznania to 25zł /osobę)
• parking płatny 8zł/doba
• bilet wochenende 39euro/5osób x 2 strony x 4zł = 62zł /osobę w obie strony
• czas przejazdu: dojazd do granicy + 11godzin pociągiem
• Frankfurt(Oder) - Mannheim 08:54 - 20:20
• Mannheim Hbf - Frankfurt(Oder) 13:38 - 01:07

Źródło: niebieskakraina.laa.pl/viewtopic.php?t=257


Temat: Połączenia lotnicze
Coraz więcej lotów z Łodzi

29.02.2008

Trzy nowe połączenia: do Wiednia, Kopenhagi i Berlina planuje uruchomić łódzkie lotnisko im. Reymonta. Rejsy mają ruszyć od 31 marca. Nie wiadomo jeszcze, jak często będą latać samoloty. To nie koniec. Od 23 września Ryanair będzie woził pasażerów z Łodzi do Edynburga. To już piąte połączenie irlandzkiej taniej linii z portu im. Reymonta.

Oficjalne ogłoszenie lotów do Wiednia, Kopenhagi i Berlina zaplanowano na dziś. Wczoraj lotnisko nie chciało jeszcze ujawnić szczegółów, czyli godzin odlotów oraz częstotliwości rejsów. Wiadomo natomiast, że rejsy ma obsługiwać Jet Air. Przewoźnik do ubiegłego roku, na podstawie umowy z PLL LOT, obsługiwał z Łodzi rejsy z Warszawą. Połączenie zostało zlikwidowane, bo LOT uznał je za nierentowne.

Jet Air lata z Bydgoszczy i Katowic do Berlina i Kopenhagi, obsługuje także połączenie lokalne: Kraków - Poznań, Warszawa - Zielona Góra oraz Katowice - Bydgoszcz.
Na początek z Łodzi do Wiednia, Berlina i Kopenhagi będą latać małe samoloty jetstream 32, zabierające na podkład 18 pasażerów. Przewoźnik chce się zorientować, jakie jest zainteresowanie rejsami. Jeśli okaże się, że duże - na trasie pojawią się większe samoloty. Nie jest wykluczone, że do Wiednia, Kopenhagi i Berlina będziemy latać z Łodzi z międzylądowaniem we Wrocławiu. Ma to zapewnić przewoźnikowi komplet pasażerów na pokładzie, czyli opłacalność rejsów.

Łódzkie lotnisko od dawna zabiegało o połączenie z tzw. hubem, czyli dużym portem przesiadkowym w Europie, z którego można latać w świat. Miał to zagwarantować uznany niemiecki przewoźnik Lufthansa, ale negocjacje trwają od dwóch lat i nie wiadomo kiedy i jakim efektem się zakończą. Dlatego zdecydowano się na współpracę z Jet Air i loty do Wiednia, Berlina i Kopenhagi. Te porty gwarantują połączenia do innych krajów Europy i świata.

Piąte połączenie Ryanair z Łodzi - do Edynburga - jest odpowiedzią na duże zainteresowanie pasażerów rejsami na Wyspy Brytyjskie.

Samoloty zaczną latać od 23 września, ale bilety można rezerwować od dziś. Wyloty z Łodzi we wtorki i soboty o godz. 10.25.

Informowaliśmy już, że od kwietnia Ryanair zdecydował się zwiększyć liczbę rejsów z Łodzi do Londynu. To bodaj najbardziej obłożony boeing Irlandczyków odlatujący z Łodzi. Dlatego od 5 kwietnia samoloty do Londynu będą odlatywać z Łodzi we wtorki i czwartki dwa razy dziennie: o godz. 15.25 i 22.35.

29 marca ruszają loty do Tel Awiwu. Umowa z izraelską tanią linią lotniczą Sun d"Or została podpisana do końca października (z przerwą na lipiec). Samoloty będą latać raz w tygodniu, w soboty.

Bilety w obie strony kosztują 1,5 tys. zł, a pakiet: przelot, tygodniowy pobyt w hotelach 3-gwiazdkowych, dwa posiłki, przewodnik oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - 2,4 tys. zł.

Pakiety oferuje Konsorcjum Polskich Biur Podróży, na dwa pierwsze rejsy nie ma już wolnych miejsc.

Informowaliśmy już, że latem z Łodzi można polecieć na wakacje. Wycieczki do Egiptu, Tunezji, Bugarii i Turcji oferuje już 10 biur podróży.

Łódzkie lotnisko zapowiadało także uruchomienie regularnych rejsów do Brukseli z międzylądowaniem w Poznaniu. Rejsy miały ruszyć z końcem marca, samoloty latać codziennie, a obsługiwać je miał LOT. Na razie nie wiadomo, czy w ogóle dojdą do skutku, bo negocjacje z PLL LOT utknęły.

Monika Pawlak - POLSKA Dziennik Łódzki
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1408.html

Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Strona o fotograf Ostrów Wlkp ÂŤ Fotograf – serwis o fotografii ... Design by SZABLONY.maniak.pl.