Strona o fotograf Ostrów Wlkp « Fotograf – serwis o fotografii ...
samodzielnie a opisy tworzone są losowo
Samodzielny Szpital Kliniczny Warszawa
Samodzielny Wojewódzki Szpital w Siedlcach
Samodzielny Szpital w Mińsku Mazowieckim
Samodzielny Zakład Sieci Komputerowych
Samodzielny księgowy Szkolenie Kurs
Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji
samodzielne zakładanie strony www
samodzielna wymiana obudowy P1i
samodzielnie zbudować wymiennik krzyżowy
altkom poznań
pbciąganie pały
pawkom sklep komputerowy
wd1200bevs opis zworek

Strona o fotograf Ostrów Wlkp « Fotograf – serwis o fotografii ...

Temat: Co sadzicie o tym projekcie??? M07-Wdzięczny
Witajcie,

Mam na imię Dorota. Razem z mężem zastanawiamy się nad Wdzięcznym M07a. Bardzo nam się podoba i z wielu względów nam pasuje. Zakładamy jednak spore zmiany:
1) przede wszystkim garaż wyprowadzilibyśmy z domu i przykleilibyśmy go po jego prawej stronie.
2) W miejscu po garażu byłoby małe, ale samodzielne mieszkanko dla mojej mamy.
3) Z pokoju przy kotłowni zrobilibyśmy duże pomieszczenie gospodarcze. Bardzo mi na nim zależy - taka pralnia, suszarnia, spiżarnia, prasowalnia...
4) Ze spiżarni z oknem (wypadałaby nam po południowej stronie budynku) zrezygnowalibyśmy, powiększając o nią dość małą według projektu kuchnię (w ten sposób uzyskalibyśmy też dodatkowe, południowe okienko w kuchni, bo to podstawowe mielibyśmy od wschodu). Szkoda spiżarni, ale chyba to jednak rozsądniejsze wyjście w takim układzie...
5) Taras zadaszony bardzo nam się podoba, ale ze względu na ewentualne usytuowanie tego domu na naszej działce względem stron świata i ulicy, poza dach wyprowadzilibyśmy go na tylną ścianę, tam też przenieślibyśmy główne wejście na taras (to w jadalni zastąpilibyśmy duuużym oknem, ale bez drzwi).
6) Górę też przerobimy, ale o tym innym razem :)
7) Acha - mąż radzi rekuperator i piec z zamkniętą komorą spalania, dzięki czemu pozbywamy się dwóch kominów, szczególnie tego kuchennego - na czym nam bardzo zależy ze względu na pomysł rozmieszczenia góry!

Teraz wątpliwości:
1) martwi nas kąt nachylenia dachu... Czy nie jest aby zbyt mały? (jednak większość domów ma 40-45, tu jest 30 stopni), czy te skosy na poddaszu nie będą w związku z tym zbyt uciążliwe?
2) kominek na środku - dobrze to, czy źle?
3) bawole oczka - bez nich ten dom traci cały swój urok, ale wszyscy tak straszą, że drogie i trudne do wybudowania....
4) ustawność salonu... duży, ale nieustawny chyba...
5) no i te słupy na poddaszu - dużo ich i komplikują przeróbkę góry.

Ale się nagadałam :) Będę wdzięczna za uwagi. Budowę chcemy zacząć dopiero wiosną 2008...

pozdrawiam

Dorota

GG 884199
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=43910Temat: Idea "Domu Harcerza" Hufca Ursus.

"Dom Harcerza" jest teraz jak najbardziej na miejscu. Ile to drużynowych czy zastepowych ma problem ze zdobyciem miejsca na zbiórkę? W szkołach wiadomo - panie woźne nie zawsze są miłe, a dyrekcja niezbyt do nas przychylna.
Proszę! Jest pierwszy plus Idei "DH" - to niezależność lub autonomia od personelu szkoły!

Nie jestem pewien, czy wypaliłby pomysł z bazą noclegową i mini - składnicą . Na pewno nie przez te pieć niajbliższych lat .
Tutaj muszę trochę wyjaśnić, otóż pomysł Domu Harcerza wiąże się z budową budynku wolno stojącego na przeznaczonej przez Miasto Warszawa działce lub kupionej wzalezności od możliwości... Ale chodzi o samodzielny budynek! Nie oszukujmy się, by go utrzymać, trzeba na niego zarabiać! Ze względów na położenie (Warszawa) mamy szansę konkurować z ośrodkami trzymającymi monopol na obsługę różnych grup wycieczkowych, które póki Warszawa będzie stolicą zawsze będzie miejscem wycieczek szkolnych i miejscem spędzania ferii czy wakacji przez dzieci z krańców Polski, a nawet z za granicy! Jak wycieczka z noclegiem to i zaplecze kuchenne musi być i to spełniające wszystkie kryteria. Ponadto mogłyby się odbywać wszelkiej maści kursy, odczyty i inne takie...?
Co zaś się tyczy ewentualnej "Składnicy" to jak mniemam wielofunkcyjność i co za tym idzie ogromne ożywienie takiego budynku spowoduje ogromne zainteresowanie nie tylko nas obecnych ludzi w mundurach, ale tych co się jeszcze u nas nie znaleźli! Wiele grup harcerskich mogłoby do nas zjeżdżać, a taki sklepik harcerski poprawiłby dostępność niezbędnych artykułów.
Co zaś tyczy najbliższych pięciu lat, to oczywiście RPH weźmie na siebie ciężar przedsięwzięcia, a my im mielibyśmy pomóc(?). Zabiorą się za to ludzie, którzy są ludźmi interesu i nie tylko publicznego... My moglibyśmy z dużym bólem w plecach uzbierać co najwyżej na domek piętrowy z drewna przez najbliższe dwa lata (20000 zł), a i tak Straz Pożarna nie mogłaby nas tam z dziećmi wpuścić, bo np. drzwi wejściowe musiałyby być metalowe podobnie jak schody na piętro (chodzi o drogę ewakuacyjną). Podłączenie prądu może nie stanowiłoby większych problemów, ale kanalizacja...! Więc podjąłem w czerwcu konsultacje z różnymi ludźmi i tyle się tego uzbierało, że można realnie myśleć o tak ogromnej inwestycji!
Założenia pięciu lat są optymalnym terminem inwestycji. Zdradzę jeszcze, że jedną z pierwszych rzeczy którą członkowie w tym celu zrobią, będzie wynajęcie prawnika, któremu stawia się rok na załatwienie kilku niezbędnych rzeczy... Pieniądze będą od darczyńców...
Jednak napewno Dom Harcerza będzie czymś więcej niż tylko budynkiem dla dzieci w mundurach przychodzących na zbiórki gromad czy drużyn... :)
Pozdrawiam i czekam na dalsze sugestie!
Źródło: forum.zhp.info/viewtopic.php?t=107

Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Strona o fotograf Ostrów Wlkp ÂŤ Fotograf – serwis o fotografii ... Design by SZABLONY.maniak.pl.