Strona o fotograf Ostrów Wlkp « Fotograf – serwis o fotografii ...
Charakterystyka zewnętrzna i zewnętrzna Pinokia
charakterystyka postaci nieznanej postaci
charakterystyka Don Don Kichota
Charakterystyka Lady Makbet jako żony
charakterystyka Jacka Soplicy z Pana Tadeusza
charakterystyka Zosi i Telimeny z Pana Tadeusza
charakterystyka postaci - Moralność pani Dulskiej
Charakterystyka systemów operacyjnych UNIX
Charakterystyka polityki Kazimierza Wielkiego
Charakterystyka źródeł finansowania MSP
michnik biografia
wypadki autobusowe zdjcia
mieszkanie Rembertw
download cif single chip

Strona o fotograf Ostrów Wlkp « Fotograf – serwis o fotografii ...

Temat: Maturzystki 2006
Dot.: Tegoroczne maturzystki
  Dziekuje dziewczyny slicznie . Sluchajcie jesli wy macie problem z prezentacja a MACIE NP JAKIS MOTYW scharakteryzowac to ja Wam sie moge odwdzieczyc . Mam caly plik spakowany w ZIPIE z rozniastywmi motywami i wypracowaniami. W sklad takiego wypracowania wchodzi : Motyw- jego ogolna charakterystyka, ksiazki z ktorych mozna skorzystac i krociotki opis i problematyka ksiazki np:
Sen
Sen -1) Sen fizjologiczny umożliwiający zregenerowanie sił organizmu; 2) to, o czym śnimy, czyli marzenie senne; 3) zgodnie z teorią Freuda, sny są odzwierciedleniem naszej podświadomości i dzięki nim można odkryć przyczyny lęków, neurotycznych zachowań.
Literatura oniryczna - literatura wykorzystująca sen jako motyw lub zasadę kompozycyjną.
Biblia (ST) - 1) Księga Rodzaju - Patriarsze Jakubowi przyśniła się drabina, po której do nieba wstępowali aniołowie. Sen dawał wyobrażenie o świecie jako zhierarchizowanej całości, nad którą czuwa Bóg. 2) Księga Wyjścia - Sen faraona o siedmiu tłustych i siedmiu chudych krowach, siedmiu pełnych i siedmiu pustych kłosach symbolizuje przyszłość Egiptu: po siedmiu latach dostatku nastąpi siedem lat nieurodzaju. 3) Księga Daniela - Król Babilonii, Nabuchodonozor, śni o posągu wykonanym ze szlachetnych kruszców, którego nogi wyrzeźbione są z żelaza i gliny (stąd ?kolos na glinianych nogach"). Posąg ten rozpada się, uderzony zaledwie jednym kamieniem. Jest to przepowiednia dotycząca przyszłości Babilonu: królestwo rozpadnie się na szereg mniejszych państw.
Biblia (NT) - 1) Sen Józefa - patrz: ucieczka. 2) Żona Piłata została ostrzeżona we śnie, by nie stawiać przed sądem Jezusa. Kiedy opowiedziała o tym mężowi (Nie miej nic do czynienia z tym sprawiedliwym, bo dzisiaj we śnie wiele nacierpiałam się z jego powodu, Mt 20,20). Piłat zignorował znaczenie snu.
Mitologia - 1) Starożytni wyobrażali sobie boga snu, Hypnosa, jako uskrzydlonego młodzieńca. Był on bratem Ta-natosa, bożka śmierci. Usypiał ludzi dotykając gałązką ich czół lub sypiąc na nich z rogu mak. 2) Częściej spotykanym wyobrażeniem snu pochodzącym z kultury starożytnej jest Morfeusz, syn Hypnosa, zsyłający marzenia senne; przen. sen, marzenie senne.
J. Kochanowski ?Do snu" - patrz: podróż/wędrówka.
J. Kochanowski ?Tren XIX albo Sen"
- W tej wizji sennej kończącej cykl ?Trenów" pojawia się matka Kochanowskiego z Urszulką na rękach. Tłumaczy ona synowi, jaki jest sens życia i śmierci, jednocześnie rozwiewając jego wątpliwości dotyczące życia po śmierci. Jej końcowe słowa (Ludzkie przygody ludzkie noś! Jeden jest Pan smutku i nagrody!) są wyznacznikiem nowej filozofii życiowej Kochanowskiego. Patrz: przemiana.
W. Szekspir ?Hamlet" - W monologu Hamleta (Akt III, sc. 1) śmierć została przyrównana do snu, tyle że nie wiadomo, czy jest on jedynie końcem starego życia, czy może początkiem nowego (Umrzeć- zasnąć. - Zasnąć! Może śnić? W tym sak cały.). Patrz: samobójstwo.
W. Szekspir ?Sen nocy letniej" - Podstawowym tworzywem literackim dramatu jest wyobraźnia i sen. Akcja zdaje się być z pogranicza jawy i snu (dwie płaszczyzny fabularne: realna i fantastyczna) nie tylko dlatego, że bohaterowie raz po raz zapadają w sen, ale także na skutek działań świata fantastycznego. W tę magiczną noc zaciera się różnica między snami postaci realnych, ich działaniem i działaniem elfów, jakby dla potwierdzenia słów: Wariat, poeta, człowiek zakochany - są utworzeni wszyscy z wyobraźni.
W. Szekspir ?Makbet" - Świat przedstawiony w tragedii przypomina upiorny majak senny, w którym roi się od zbrodni, wszystko ocieka krwią, a sceneria pogrążona jest w mrokach nocy.
P. Calderon de la Barca ?Życie jest snem" - Akcja dramatu rozgrywa się w baśniowo-fantastycznej Polsce, gdzie życie jest snem, a świat iluzją zaledwie. Królewicz Władysław, uwięziony w lochu na rozkaz króla, we śnie przeniesiony został na dwór, gdzie sprawuje władzę. Kiedy budzi się w lochu, nie wie, co jest rzeczywistością, a co snem.
Z. Morsztyn ?Żywot - sen i cień"
(...) jest to tylko kawałeczek takiej "wskazowki" gdyz dany motyw jest rozpatrzony we wszystkich epokach.

Mam nadzieje ze to nie ejst nadciagniecie regulaminu a istotna pomoc dla Wizazanek.
Pozdrawiam

PS. Prosze dalej o jakies wskazowki do mojego tematu : "Mistrz i uczen wsrod tworcow literatury.
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=126750


Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Strona o fotograf Ostrów Wlkp ÂŤ Fotograf – serwis o fotografii ... Design by SZABLONY.maniak.pl.