Strona o fotograf Ostrów Wlkp « Fotograf – serwis o fotografii ...
Charakterystyka zewnętrzna i zewnętrzna Pinokia
charakterystyka postaci nieznanej postaci
charakterystyka Don Don Kichota
Charakterystyka Lady Makbet jako żony
charakterystyka Jacka Soplicy z Pana Tadeusza
charakterystyka Zosi i Telimeny z Pana Tadeusza
charakterystyka postaci - Moralność pani Dulskiej
Charakterystyka systemów operacyjnych UNIX
Charakterystyka polityki Kazimierza Wielkiego
Charakterystyka źródeł finansowania MSP
numer 144
webmarketing wyborczy
co należy robić po usunięciu nadżerki
nowe mtz
grazyna adama mickiewicza

Strona o fotograf Ostrów Wlkp « Fotograf – serwis o fotografii ...

Temat: Maturzystki 2006
Dot.: Tegoroczne maturzystki
  Dziekuje dziewczyny slicznie . Sluchajcie jesli wy macie problem z prezentacja a MACIE NP JAKIS MOTYW scharakteryzowac to ja Wam sie moge odwdzieczyc . Mam caly plik spakowany w ZIPIE z rozniastywmi motywami i wypracowaniami. W sklad takiego wypracowania wchodzi : Motyw- jego ogolna charakterystyka, ksiazki z ktorych mozna skorzystac i krociotki opis i problematyka ksiazki np:
Sen
Sen -1) Sen fizjologiczny umożliwiający zregenerowanie sił organizmu; 2) to, o czym śnimy, czyli marzenie senne; 3) zgodnie z teorią Freuda, sny są odzwierciedleniem naszej podświadomości i dzięki nim można odkryć przyczyny lęków, neurotycznych zachowań.
Literatura oniryczna - literatura wykorzystująca sen jako motyw lub zasadę kompozycyjną.
Biblia (ST) - 1) Księga Rodzaju - Patriarsze Jakubowi przyśniła się drabina, po której do nieba wstępowali aniołowie. Sen dawał wyobrażenie o świecie jako zhierarchizowanej całości, nad którą czuwa Bóg. 2) Księga Wyjścia - Sen faraona o siedmiu tłustych i siedmiu chudych krowach, siedmiu pełnych i siedmiu pustych kłosach symbolizuje przyszłość Egiptu: po siedmiu latach dostatku nastąpi siedem lat nieurodzaju. 3) Księga Daniela - Król Babilonii, Nabuchodonozor, śni o posągu wykonanym ze szlachetnych kruszców, którego nogi wyrzeźbione są z żelaza i gliny (stąd ?kolos na glinianych nogach"). Posąg ten rozpada się, uderzony zaledwie jednym kamieniem. Jest to przepowiednia dotycząca przyszłości Babilonu: królestwo rozpadnie się na szereg mniejszych państw.
Biblia (NT) - 1) Sen Józefa - patrz: ucieczka. 2) Żona Piłata została ostrzeżona we śnie, by nie stawiać przed sądem Jezusa. Kiedy opowiedziała o tym mężowi (Nie miej nic do czynienia z tym sprawiedliwym, bo dzisiaj we śnie wiele nacierpiałam się z jego powodu, Mt 20,20). Piłat zignorował znaczenie snu.
Mitologia - 1) Starożytni wyobrażali sobie boga snu, Hypnosa, jako uskrzydlonego młodzieńca. Był on bratem Ta-natosa, bożka śmierci. Usypiał ludzi dotykając gałązką ich czół lub sypiąc na nich z rogu mak. 2) Częściej spotykanym wyobrażeniem snu pochodzącym z kultury starożytnej jest Morfeusz, syn Hypnosa, zsyłający marzenia senne; przen. sen, marzenie senne.
J. Kochanowski ?Do snu" - patrz: podróż/wędrówka.
J. Kochanowski ?Tren XIX albo Sen"
- W tej wizji sennej kończącej cykl ?Trenów" pojawia się matka Kochanowskiego z Urszulką na rękach. Tłumaczy ona synowi, jaki jest sens życia i śmierci, jednocześnie rozwiewając jego wątpliwości dotyczące życia po śmierci. Jej końcowe słowa (Ludzkie przygody ludzkie noś! Jeden jest Pan smutku i nagrody!) są wyznacznikiem nowej filozofii życiowej Kochanowskiego. Patrz: przemiana.
W. Szekspir ?Hamlet" - W monologu Hamleta (Akt III, sc. 1) śmierć została przyrównana do snu, tyle że nie wiadomo, czy jest on jedynie końcem starego życia, czy może początkiem nowego (Umrzeć- zasnąć. - Zasnąć! Może śnić? W tym sak cały.). Patrz: samobójstwo.
W. Szekspir ?Sen nocy letniej" - Podstawowym tworzywem literackim dramatu jest wyobraźnia i sen. Akcja zdaje się być z pogranicza jawy i snu (dwie płaszczyzny fabularne: realna i fantastyczna) nie tylko dlatego, że bohaterowie raz po raz zapadają w sen, ale także na skutek działań świata fantastycznego. W tę magiczną noc zaciera się różnica między snami postaci realnych, ich działaniem i działaniem elfów, jakby dla potwierdzenia słów: Wariat, poeta, człowiek zakochany - są utworzeni wszyscy z wyobraźni.
W. Szekspir ?Makbet" - Świat przedstawiony w tragedii przypomina upiorny majak senny, w którym roi się od zbrodni, wszystko ocieka krwią, a sceneria pogrążona jest w mrokach nocy.
P. Calderon de la Barca ?Życie jest snem" - Akcja dramatu rozgrywa się w baśniowo-fantastycznej Polsce, gdzie życie jest snem, a świat iluzją zaledwie. Królewicz Władysław, uwięziony w lochu na rozkaz króla, we śnie przeniesiony został na dwór, gdzie sprawuje władzę. Kiedy budzi się w lochu, nie wie, co jest rzeczywistością, a co snem.
Z. Morsztyn ?Żywot - sen i cień"
(...) jest to tylko kawałeczek takiej "wskazowki" gdyz dany motyw jest rozpatrzony we wszystkich epokach.

Mam nadzieje ze to nie ejst nadciagniecie regulaminu a istotna pomoc dla Wizazanek.
Pozdrawiam

PS. Prosze dalej o jakies wskazowki do mojego tematu : "Mistrz i uczen wsrod tworcow literatury.
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=126750


Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Strona o fotograf Ostrów Wlkp ÂŤ Fotograf – serwis o fotografii ... Design by SZABLONY.maniak.pl.